czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2017
  • 18 września 2017
  • wyświetleń: 7612

Akcja promocyjna PKM-u. Dziś wszyscy mogą jeździć bez biletu!

Za nami:

W poniedziałek 18 września przejazd wszystkimi autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach będzie bezpłatny. Bez biletu będzie można więc podróżować również czterema nowymi pojazdami Solaris Urbino 12, o które wzbogacił się tabor czechowickiego przewoźnika.

solaris, autobus
Nowy autobus czechowickiego PKM-u · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Cztery najnowocześniejsze autobusy Solaris Urbino 12 czwartej generacji, zostały uroczyście przekazane flocie czechowickiego PKM w piątek 15 września. Z tego powodu oraz przy okazji rozpoczynającego się następnego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czechowicki przewoźnik postanowił przeprowadzić 18 września akcję promującą naszą komunikację miejską.

Tego dnia, bez biletu, będzie można podróżować wszystkimi autobusami PKM wszystkich linii, w tym czterema nowymi pojazdami Solaris Urbino 12.

pkm czechowice


Niezależnie od akcji, która odbędzie się 18 września, jak co roku, 22 września, w Czechowicach-Dziedzicach obchodzony będzie Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych, autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli podróżować bez biletu.

Dzień Bez Samochodu to kulminacyjny punkt "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu", którego idea została zainicjowana w 1998 roku przez Komisję Europejską. Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach: zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa, zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia, pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

W ramach "Europejskiego Dnia Bez Samochodu", w piątek 22 września, pasażerowie czechowickiego PKM będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów. Dotyczy to oczywiście osób, które zrezygnują z tego dnia z jazdy własnym samochodem, a więc współwłaścicieli i właścicieli samochodów, legitymujących się dowodem rejestracyjnym tego pojazdu oraz dokumentem ze zdjęciem, pozwalającym potwierdzić tożsamość.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do skorzystania z inicjatywy i zostawienia samochodu w garażu!

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.