Wiadomości

  • 13 września 2017
  • wyświetleń: 6454

Kolejna grupa nauczycieli ZSTiL na szkoleniu zagranicznym

Od listopada ubiegłego roku nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach realizują w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projekt Mobilność kadry edukacji szkolnej, o tytule "Więcej TIK, bardziej w Europie - przyszłość nauczycieli w nowoczesnej polskiej szkole". Realizacja projektu ma na celu zastosowanie w codziennej pracy nauczycieli technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Kolejna grupa nauczycieli ZSTiL na szkoleniu zagranicznym · fot. ZSTiL


W dniach 21-25 sierpnia 2017 grupa 8 nauczycieli z ZSTiL wzięła udział kursie: "ICT: Learning by Doing", który miał miejsce w Sewilli w Hiszpanii, a jego organizatorem był Euromind Projects SL (iDevelop Teacher Training Department). Celem tego szkolenia było poznanie przez uczestników nowoczesnych narzędzi interaktywnych, które pozwolą nauczycielom na realizację ciekawych lekcji w oparciu o prezentacje on-line, interaktywne gry i quizy, narzędzia audio oraz programy graficzne.

Bardzo bogaty program kursu obejmował m.in. pracę z takimi programami jak np.: Evernote, Symbaloo, BeFunky, PicCollage, Vibby, Kizoa, PowToon, Glogster, ClassDojo, Edmodo, Kahoot, Socrative i wiele innych. W wolnym czasie nauczyciele mogli też poznać atrakcje turystyczne Sewilli, spróbować specjałów kuchni andaluzyjskiej oraz uczestniczyć w pokazach tańca flamenco.

Kolejna grupa nauczycieli ZSTiL na szkoleniu zagranicznym
Kolejna grupa nauczycieli ZSTiL na szkoleniu zagranicznym · fot. ZSTiL


Kurs przeprowadzono w międzynarodowym gronie, a językiem kursu był język angielski, tak więc uczestnicy mieli również okazję do podniesienia swoich kwalifikacji językowych i interkulturowych.
Udział w kursie umożliwił także nawiązanie kontaktów, które w przyszłości będą stanowić podstawę kolejnych międzynarodowych projektów, również z udziałem uczniów.

Wiedza, doświadczenie i umiejętności zdobyte w trakcie kursu przyczynią się do poprawy jakości usług świadczonych przez ZSTiL oraz poszerzą wymiar europejski tej placówki edukacyjnej.

power zstil

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.