Wiadomości

  • 19 września 2017
  • wyświetleń: 5517

[ZDJĘCIA] Wysokie miejsce strażaków OSP Czechowice na zawodach

Strażacy z OSP Czechowice brali udział w III Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2017. Nasi reprezentanci zostali wysoko ocenieni i ostatecznie zajęli 5. miejsce.

zawody osp
fot. OSP Czechowice


W dniach 8 - 9 września 2017 r. zastęp OSP Czechowice w składzie Dariusz Brandys - naczelnik OSP, Rafał Stanoch - zastępca naczelnika OSP, Michał Szylder - członek Zarządu OSP, Marcin Grądzki-członek Zarządu OSP, Tomasz Szylder - strażak ratownik i Dawid Konopka - strażak ratownik, brał udział w III Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2017, których patronem był wójt gminy Stryszawa pan Rafał Lasek.

Na uczestników zawodów czekało 11 bardzo realistycznych zadań (4 nocne oraz 7 dziennych). Zadania nocne rozpoczynały się ok. godziny 21:00 a kończyły ok. godziny 02:00. Po zadaniach nocnych uczestnicy mieli kilka godzin na odpoczynek oraz sen, gdyż zadania dzienne zaczynały się już od ok. godziny 9:00, a kończyły ok. godziny 15:00.

zawody osp
fot. OSP Czechowice


Zadania rozgrywane były na czas. Czas na wykonanie każdego zadania wynosił 10 minut, a każde zadanie było ocenianie przez oficerów Państwowej Straży Pożarnej oraz lekarzy i ratowników medycznych pod kątem medycznym oraz ratowniczo-gaśniczym.

Do udziału w zawodach zgłosiły się 24 drużyny z 2 województw oraz 6 powiatów. Drużyna OSP Czechowice zajęła w tym roku wysokie 5. miejsce zdobywając 174 punkty. Do miejsca 4. zabrakło tylko 1 punktu, a do miejsca 3. tylko 7 punktów. Drużyna która zajęła miejsce pierwsze zdobyła 198 punktów.

zawody osp
fot. OSP Czechowice


W ubiegłym roku, w poprzedniej edycji, OSP Czechowice zajęła 8. miejsce. Być może w przyszłym roku uda się wskoczyć na podium.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.