Wiadomości

  • 19 września 2017
  • 20 września 2017
  • wyświetleń: 9796

[ZDJĘCIA] Kolizja: butelki po piwie na krajowej "jedynce"

Do groźnie wyglądającej kolizji, doszło we wtorek około godziny 20.15 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK-1, piwo na drodze - 19.09.2017 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że kierowca ciężarowego DAF-a z naczepą, jadący w stronę Katowic, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go drugiego samochodu ciężarowego. Podczas hamowania przed sygnalizacją świetlną przy ul. Lipowskiej, kierowca wpadł w poślizg. Naczepa DAF-a z dużą siłą uderzyła w tył poprzedzającej ciężarówki. Doszło do rozerwania plandeki i na jezdnię wyspały się transportery z pustymi butelkami po piwie.

Do kolejnej kolizji doszło niemalże w tym samym momencie ok. 50 metrów wcześniej. Niegroźnie zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy spisali oświadczenia i udali się w dalszą podróż.

Do obsługi kolizji dwóch ciężarówek, skierowano dwa patrole drogówki. Ruch drogą krajową na wysokości skrzyżowania z ulicą Lipowską w Czechowicach-Dziedzicach, obywa się pasem przeznaczonym do lewoskrętu. Policjanci zabezpieczają miejsce kolizji.

Na miejsce zdarzenia sprowadzono drugi samochód ciężarowy i kilkuosobowa grupa pracowników pomocy drogowej, których zadaniem był przeładunek towaru i zabezpieczenie uszkodzonej naczepy. Utrudnienia w ruchu trwało do godziny 2.00 w nocy.

Miejsce zdarzeniasid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.