Wiadomości

  • 20 września 2017
  • wyświetleń: 9229

Idiotyczny żart na ulicy Górniczej mógł zakończyć się tragedią

W nocy z 15 na 16 września na ulicy Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach ustawione w poprzek drogi zostały kostki chodnikowe. Prawdopodobnie miał to być żart, lecz jego konsekwencje mogły być bardzo poważne. Sprawców nie udało się ustalić.

Górnicza, płyty chodnikowe
Płyty chodnikowe ułożone w poprzek ulicy Górniczej · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Zdarzenie miało miejsce około 1.00 w nocy w rejonie sklepu "Społem". Na miejsce udali się strażnicy miejscy. Potwierdzili oni otrzymane zgłoszenie.

Na prawie całej szerokości drogi ułożonych było osiem kostek chodnikowch typu trylinka. Bez wątpienia stwarzały one zagrożenie w ruchu drogowym. Strażnicy natychmiast usunęli przeszkody celem udrożnienia przejazdu. Spatrolowano też pobliski rejon, lecz nie napotkano sprawców tego incydentu.

- Sprawcy raczej nie zdają sobie sprawy z późniejszych konsekwencji jakie mogą powstać na skutek najechania pojazdu na takową przeszkodę. A także konsekwencji prawnych za ustawianie przeszkody na drodze z art. 86 kodeksu wykroczeń - opisują interwencję strażnicy.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.