Wiadomości

  • 20 września 2017
  • wyświetleń: 4663

[ZDJĘCIA] Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Bestwinie

W tym roku z udziałem OSP Bestwinka, OSP Janowice i OSP Kaniów odbyły się w sobotę, 16 września, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2017 o Puchar Wójta Gminy Bestwina.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Bestwinie - 16.09.2017 · fot. gminabestwina.info


Mimo, iż gospodarzem tegorocznych zawodów była OSP Kaniów, to odbyły się one na boisku w Bestwinie. Padający od wczesnego rana deszcz, na szczęście, po ceremonii otwarcia ustał i rywalizacja gminnych jednostek OSP odbywała się już w przyzwoitych warunkach.

OSP Bestwina z uwagi na pogrzeb wieloletniego naczelnika OSP Bestwina, śp. pamięci Mirosława Wali, nie mogła wziąć udziału w zawodach.

Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP, Herbert Szeliga, po odebraniu meldunku od Andrzeja Janeczko, z-cy naczelnika OSP Kaniów, przywitał wszystkie przybyłe jednostki wraz z ich zarządami, przewodniczącego Rady Gminy Bestwina, Jerzego Stanclika, przedstawiciela Urzędu Gminy występującego w zastępstwie wójta, kierownika Referatu Promocji i Sportu, Łukasza Wojsława oraz mieszkańców gminy obserwujących i dopingujących rywalizujących ze sobą strażaków.

W zawodach wzięły udział 3 drużyny męskie, 2 drużyny kobiece oraz 3 drużyny młodzieżowe. Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski PSP w Bielsku - Białej, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg., Witold Biela.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe wg regulaminu dla MDP 2010,
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe wg regulaminu 2011.

Klasyfikacja generalna dla grupy mężczyzn przedstawia się następująco:
1. OSP Bestwinka - 119,2 pkt.
2. OSP Kaniów - 122,1
3. OSP Janowice - 130,3

Klasyfikacja generalna dla grupy kobiet przedstawia się następująco:
1. OSP Kaniów - 142,4 pkt.
2. OSP Bestwinka - 146,3 pkt.

Klasyfikacja generalna dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) - dziewczyny przedstawia się następująco:
1. OSP Bestwinka - 946,9 pkt.
Klasyfikacja generalna dla MDP - chłopcy przedstawia się następująco:
1. OSP Janowice - 995,0
2. OSP Kaniów - 991, 1

Tradycją jest, że sekcja, która najlepiej wykona musztrę otrzymuje puchar. W tym roku jego fundatorem był radny powiatowy i wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP, Grzegorz Gawęda, a powędrował on do rąk Iwony Sojki, która przewodziła drużynie żeńskiej OSP Kaniów. Jak podsłuchałem w kuluarach, górę wzięły nie tylko umiejętności druhen ale przede wszystkim wrażenia estetyczne ;-).
W trakcie zawodów wpłynął jeden protest, został on przez komisję sędziowską odrzucony, jeden z uczestników doznał kontuzji, ale wystarczyło udzielenie mu doraźnej pomocy lekarskiej.
Podsumowując zmagania druhen i druhów strażaków, zarówno prezes, Herbert Szeliga, jak i sędzia główny, Witold Biela, podkreślali znakomite przygotowanie drużyn oraz wyrazili radość, że zawody mimo trudnych warunków atmosferycznych przebiegały w dobrej atmosferze i bezpiecznie. Złożyli podziękowania LKS Bestwina za udostępnienie obiektu, komisji sędziowskiej za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu, a druhowi Jackowi Gruszce za nagłośnienie zawodów.

aka / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.