czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2017
  • wyświetleń: 2744

Mieszkańcy wypowiedzą się ws. progów zwalniających na ul. Reja

Kwestia zamontowania progów zwalniających na ulicy Reja to temat, który od kilku lat zaprząta głowy urzędników i mieszkańców. Trzy lata temu prowadzone były konsultacje w tej sprawie. Wówczas większość opowiedziała się przeciwko montażowi na tej ulicy progów zwalniających. Teraz głosowanie zostanie ponowione.

Jedna z mieszkanek ulicy Reja wystosowała do burmistrza prośbę o zamontowanie progów zwalniających. - Dwa lata temu otrzymałam odpowiedź odmowną, ale tym razem liczę na przychylność Pana i Urzędu Miasta. Od tamtego momentu urodziły się kolejne dzieci, wprowadzili się ludzie z dziećmi w wielu szkolnym i przedszkolnym. Wielokrotnie rozmawiałam ze znajomymi z sąsiedztwa i są przekonani, tak jak ja, że rozwiązanie to skłoniłoby niektórych kierowców do większej rozwagi i zdjęcia nogi z gazu - pisze pani Aneta.

- W zeszłym roku o mały włos nie doszłoby do tragedii przy sąsiedniej posesji. Jako rozsądna matka zdaję sobie sprawę, że dzieci trzeba pilnować i myślę, że wywiązujemy się z tego obowiązku, ale na co dzień obserwuję znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców. Piszę w swoim imieniu, jak również innych mieszkańców, dlatego proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby lub przeprowadzenie ponownego głosowania w tej sprawie. Myślę, że koszt progów zwalniających jest niewielki, w porównaniu do naszego poczucia bezpieczeństwa - dodaje.

W odpowiedzi burmistrz zapewnił, że ponownie zwróci się do Przewodniczącego Zarządu Osiedla Północ o przeprowadzenie wśród mieszkańców ulicy Reja głosowania w tej sprawie. - Dopiero znając wyniki tego głosowania podejmę decyzję, jakiej oczekiwać będzie większość mieszkańców - poinformował burmistrz.

Przypominamy, że w 2014 roku, przewodniczący Zarządu Osiedla osobiście przeprowadził konsultacje z mieszkańcami ulicy Reja, dotyczące właśnie kwestii progów zwalniających. W konsultacjach tych wzięło udział 38 mieszkańców, z których tylko 11 opowiedziało się za zamontowaniem progów zwalniających. Pozostałych 27 mieszkańców było temu przeciwnych.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.