Wiadomości

  • 22 września 2017
  • wyświetleń: 6305

Mieszkanka ul. Młyńskiej spalała w piecu okna, do czasu kontroli SM

W środę w godzinach porannych strażnicy miejscy skontrolowali mieszkanie w posesji przy ulicy Młyńskiej. Szybko okazało się, że właścicielka lokalu spala w kotle niedozwolone odpady, między innymi okna. Kobieta została pouczona.

Interwencja miała miejsce 20 września około godziny 8.00. Wówczas funkcjonariusze straży udali się na ulicę Młyńską w Czechowicach-Dziedzicach celem dokonania wizji wraz z pracownikami Administracji Zasobów Komunalnych w związku z niestosowaniem się dwóch mieszkańców do obowiązujących przepisów panujących w budynkach.

- Podczas wizyty jeden ze strażników należący do eco-patrolu, rozmawiając z jedną z lokatorek, zauważył w pomieszczeniu spore zadymienie. Po rozpytaniu o stosowany opał jaki stosuje do palenia, kobieta odpowiedziała, że jest to dym papierosowy - opisuje interwencję czechowicka SM. Strażnik nie dał się jednak oszukać i postanowił skontrolować palenisko. Szybko wyszło na jaw, że spalane w lokalu mogą być odpady.

Kobieta oświadczyła, że pali w piecu mułem i drzewem. Strażnik chciał zobaczyć to drzewo. Okazało, że były to sklejki meblowe, pocięte na kawałki. - Również za oknem kobieta pokazała spore ilości okien, które, jak oświadczyła, zamierza spalić - relacjonuje interwencję straż miejska.

Kobietę stosownie pouczono z art. 191 ustawy o odpadach, a także z art 334 Ustawy o Ochronie Środowiska, w tym wprowadzonego zakazu spalania mułów, floto-koncentratów, węgla brunatnego oraz drzewa o wilgotności powyżej 20% w związku z wprowadzoną Uchwałą Antysmogową z dniem 1.09.2017 roku. Kobiecie nakazano zutylizować niedozwolony materiał i zaopatrzyć się w dozwolone materiały. Została poinformowana również o kolejnych kontrolach celem dostosowania się do poleceń.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.