Wiadomości

  • 27 września 2017
  • wyświetleń: 5733

Burmistrz Marian Błachut pochwalił działanie pomp na kanale Ulgi

Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut w mediach społecznościowych pochwalił działanie pomp, które są zamontowane na kanale Ulgi.

Loading...


Przy ostatnich opadach deszczu wielu mieszkańców Czechowic-Dziedzic, nauczonych przykrymi doświadczeniami z przeszłości, drżało o swoje posesje. Podnoszący się poziom wody w rzekach skutecznie spędzał sen z powiek wielu osobom.

Z przybywającą w korytach rzek wodą walczyły teraz dodatkowo nowe pompy obsługujące kanał Ulgi, dla których był to chrzest bojowy. Ich działanie na facebooku skomentował burmistrz Marian Błachut.

- Nie ma jak pompa! Aż chce się zacytować tytuł piosenki Maryli Rodowicz, by opisać skuteczność, z jaką podczas ostatnich deszczy, radziły sobie pompy obsługujące kanał Ulgi prowadzący od ulicy Jasnej w stronę rzeki Wisły - napisał burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Wybudowany w ostatnich latach tzw. kanał Ulgi, wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią, odpowiada za ochronę przeciwpowodziową Osiedli Barbara i Renardowice oraz całej północnej części miasta. Znajdująca się u jego ujścia przepompownia ma za zadanie pompować wodę ponad wałem, kiedy - przy wysokim stanie wody w rzece - jej naturalny odpływ jest niemożliwy.

- Dwie pompy, z których każda, jest w stanie samodzielnie opróżnić zbiornik retencyjny w ciągu 15 minut, poradziły sobie świetnie i - co najważniejsze - z dużym zapasem... - podsumował Marian Błachut.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.