czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 6530

Czechowickie przedszkole otrzymało grant na realizację zajęć dla dzieci

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność. Wśród nich znalazło się m.in. Przedszkole Publiczne nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach.

- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

W programie brały udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia.

- Pragniemy, aby w naszej placówce - Przedszkolu Publicznym nr 11, uruchomione zostały zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensomotorycznej dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki programowi i dofinansowaniu zakupimy odpowiedni sprzęt do przeprowadzania zajęć - tłumaczyli pracownicy placówki. - Pragniemy, aby dzieci niepełnosprawne miały zapewnioną opiekę terapeutyczną na miejscu poprzez dostęp do szerokiej gamy zajęć terapeutycznych oraz potrzebnego sprzętu do ich realizacji. Projekt przyczynia się do rozwoju integracyjnych postaw obywatelskich. W zajęciach integracji sensomotorycznej w przyszłości będą uczestniczyć dzieci posiadające opinie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z terenu całej gminy - dodają.

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650.000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

- Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów - mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.