czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 4062

Rozbudowa lotniska: pierwsze oferty droższe od możliwości powiatu

Po fiasku sierpniowego przetargu Starostwo powiatowe w Bielsku-Białej ogłosiło kolejny na utwardzenie strefy bezpieczeństwa w ramach rozbudowy lotniska użytku publicznego w Kaniowie - Czechowicach-Dziedzicach realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Kaniów, BPTL, lądowisko, lotnisko, samolot
Lądowisko w Kaniowie · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ dwie oferty, które wpłynęły w regulaminowym terminie zawierały kwotę wyższą od zaplanowanych na ten cel wydatków. Starostwo przygotowało na ten cel trzy miliony złotych, a najtańsza propozycja oscylowała na wysokości bliskiej 3,7 mln zł.

Być może tańszą ofertę uda się uzyskać teraz. Zlecający liczy, ze inwestycję uda się zakończyć w około 12 miesięcy. Na przedsięwzięcie składają się: sporządzenie koncepcji realizacji zadania, wykonanie robót niewymagających pozwolenia na budowę, a także opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla rozbudowy lotniska wraz z koniecznymi uzgodnieniami oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę. Kolejnym krokiem będzie wykonanie robót budowlanych zgodnie z uzyskanym pozwoleniem na budowę.

Oferty mogą spływać do Starostwa do 5 października.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.