czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2017
  • wyświetleń: 4689

Złodzieje - domokrążcy znów w naszym regionie, policja apeluje!

W naszej okolicy znów pojawili się złodzieje - domokrążcy. W związku z tym policja apeluje do mieszkańców o wzmożoną ostrość i daje kilka porad, z których warto korzystać.

Reklama

- Nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj. Jeśli zjawi się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. banku, administracji, elektrowni, telekomunikacji, czy gazowni - bez otwierania drzwi - sprawdź telefonicznie, czy był do Ciebie kierowany. Jeśli nie dysponujesz telefonem poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok - zaleca Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Mundurowi ostrzegają, aby - jeśli zdecydujemy się kogoś już wpuścić do domu - to nie zostawiać go ani na chwilę samego w mieszkaniu, najlepiej żeby towarzyszyli nam wtedy sąsiedzi lub ktoś z rodziny.

Najczęściej podczas takich kradzieży giną pieniądze, dlatego policjanci sugerują, by chować je w miejscach trudno dostępnych i nie przekazywać ich akwizytorom czy inkasentom, nie podpisywać też żadnych umów, albowiem każda szanująca się firma zawiera transakcje w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty.

Komenda w apelu zwracaj uwagę także na tzw. fałszywych wnuczków. - Nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Twojej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej, nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych, czy członkach rodziny - ostrzega.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.