Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 5349

Mężczyzna wszedł na słup energetyczny i groził, że z niego skoczy

Dzięki reakcji policjantów z Czechowic-Dziedzic nie doszło do tragedii. Mundurowi uratowali 26-letniego mieszkańca Świętochłowic, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna wspiął się na 15-metrowy słup energetyczny i usiłował skoczyć. Był trzeźwy. Został otoczony opieką lekarską.

W miniony weekend policjanci zostali zaalarmowani i wezwani na pomoc przez świadków, którzy zauważyli mężczyznę wspinającego się na słup energetyczny przy czechowickiej ul. Wilczej. Desperat wspiął się na wysokość około 15 metrów. Mężczyzna krzyczał, że zaraz skoczy.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Zdarzenie przebiegało bardzo dynamicznie, a ponieważ istniało duże ryzyko, że 26-latek popełni samobójstwo, mundurowi podjęli próbę nakłonienia mężczyzny, aby bezpiecznie zszedł na ziemię.

Po ponad godzinnej rozmowie, policjanci zdołali przekonać świętochłowiczanina, aby bezpiecznie opuścił słup energetyczny. Obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i przewiozła go do szpitala.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.