Wiadomości

  • 5 października 2017
  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 16826

[WIDEO] XXVI Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

11 listopada, jak co roku w Czechowicach-Dziedzicach, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji odbył się XXVI Bieg Niepodległości. W ramach imprezy odbyły się biegi dzieci oraz bieg na 10 km ulicami miasta.Od godziny 10.00 rywalizowali najmłodsi. W 16 biegach dzieci wystartowało łącznie 429 zawodników w 22 kategoriach. Najlepszych 6 zawodników w każdej kategorii, otrzymało medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową. W klasyfikacji szkół najlepiej wypadły czechowickie podstawówki. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, przed SP 3 i SP Zabrzeg. Bieg Niepodległości był czwartym z siedmiu biegów, wchodzącym w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie"

O godzinie 12.30 rozgrzewkę z Mają Konarską rozpoczęli uczestnicy biegu na 10 km. Przed godziną 13.00 został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, po którym padł strzał sygnalizujący start największego w województwie śląskim Biegu Niepodległości, który odbył się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Do biegu zgłoszonych było 621 zawodników a na starcie stanęło i ukończyło bieg 560. Najlepszy tak jak przed rokiem okazał się Rafał Formicki z Zawiercia, który pokonał trasę w czasie 33 min 58s.

XXVI Bieg Niepodległości - podsumowanie, galerie


Najlepszą kobieta w biegu okazała się Anna Janko z Żor, która zmagała się z trasą 41min 57s.

Najlepszym mieszkańcem Czechowic-Dziedzic okazał się Henryk Małysz a najlepszą kobietą z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice została Renata Szwed. Każdy uczestnik biegu oprócz pakietu startowego otrzymał na mecie medal za pokonanie trasy.

Najlepszych sześciu zawodników w kategorii open oraz trzech w kategoriach wiekowych otrzymało puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok.

Pełne wyniki biegu na 10 km dostępne http://wyniki.bieg-niepodleglosci.pl/wyniki.php?idx=31415125660
Do pobrania: XXVI Bieg Niepodległości - wyniki biegu dzieci

Galeria ponad 7500 zdjęć znajdziecie http://wyniki.bieg-niepodleglosci.pl/foto-galeria/
Materiał filmowy http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_3.0/aktualnosc-2538-xxvi_bieg_niepodleglosci_w_czechowicach.html

W imieniu Organizatorów XXVI Biegu Niepodległości,Grupy Biegowej Rozbiegamy to Miasto oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom oraz każdej osobie zaangażowanej w organizację tego niesamowitego wydarzenia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach

aka, ab / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.