Wiadomości

  • 6 października 2017
  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 13670

[ZDJĘCIA] Przebudowa pl. Wolności. Ma być gotowy na 11 listopada

Trwa przebudowa Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej dzień przed tegorocznymi obchodami Święta Niepodległości.

Przebudowa Placu Wolności - 06.10.2017 · fot. czecho.pl


We wrześniu rozpoczęła się przebudowa Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach. Plac o wymiarach 39 x 12 metrów zyska nową nawierzchnię, wykonaną z kostki brukowej. Ponadto wybudowana zostanie fontanna typu "mokry chodnik" o nawierzchni z płyt granitowych.

Plac Wolności zyska nowe, ledowe oświetlenie, ławki, kosze i stojaki rowerowe. Będzie też kącik zieleni. Przewiduje się nasadzenia 3 drzew robinii akacjowej, wysianie trawników i nasadzenia traw ozdobnych.

Wyłoniony w przetargu wykonawca - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe AKRO Bogusław Majdak z Czechowic Dziedzic - musi wykonać przebudowę placu do 10 listopada 2017 roku. Kosz przebudowy Placu Wolności wyniesie 537 tys. złotych.

plac wolności
Plac Wolności - projekt zagospodarowania terenu

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.