Wiadomości

  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 4213

[ZDJĘCIA] Czechowicka szkoła cała na zielono. Akcja #17milionów w ZSS

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Zespół Szkół Specjalnych nr 4 włączył się w akcję #17milionów na rzecz dzieci z MPD. Szkoła "zaświeciła" dziś na zielono.

Akcja #17milionów w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 · fot. ZSS nr 4


- Razem z nami na zielono zaświeciło Multikino w Czechowicach-Dziedzicach fundując bilety do kina dla najlepiej przebranej klasy - mówi Alicja Puzoń z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD) to zespół objawów określający różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju dziecka.

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę - ok. 20 - 25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.