czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2006
  • wyświetleń: 1314

Pijani kierowcy na drogach regionu

Ponad 100 nietrzeźwych kierowców zatrzymała w sobotę i niedzielę policja na drogach województwa śląskiego. Wśród nich był m.in. motocyklista, który wjechał w tył jadącego przed nim samochodu i 20-latek, który usiłował przekupić policjantów, by zatuszować sprawę.

Zatrzymany w Rybniku 20-latek, który miał 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, podczas przewożenia do komendy zaproponował funkcjonariuszom 700 zł. Odpowie więc nie tylko za jazdę po pijanemu, ale również za próbę przekupstwa.

19-letni motocyklista został ranny po tym, jak uderzył w tył prawidłowo jadącego renault w Wodzisławiu Śląskim. Trafił do szpitala. Policjanci, świadkowie i badający go lekarz wyraźnie wyczuli woń alkoholu, pobrano więc jego krew, by zbadać poziom alkoholu.

Do kolizji z innym samochodem na jednym z rond w Raciborzu doprowadził też inny młody i nietrzeźwy kierowca - 23-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei w Dąbrowie Górniczej zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który - mimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów - jechał po pijanemu maluchem. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 2,93 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radio Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.