Wiadomości

  • 9 października 2017
  • wyświetleń: 6808

[ZDJĘCIA] Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach

W czwartek 5 października zorganizowany został Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach, będący podsumowaniem wydarzeń z cyklu "Jesień dla Seniora".

Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach - 05.10.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Seanse filmowe, wystawy, wernisaże, wycieczki, warsztaty, turnieje i spotkania tematyczne, przygotowane zostały przez Gminę Czechowice-Dziedzice - z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów - w ramach "Jesieni dla Seniora 2017". Ubiegłotygodniowe spotkanie dla seniorów, które odbyło się w Dworku Eureka, było okazją do podsumowania tych wydarzeń.

Z rąk Burmistrza Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach Edwarda Lesiewicza, puchary i pamiątkowe dyplomy otrzymali najlepsi zawodnicy rozegranych w ramach "Jesieni da Seniora" turniejów.

W czasie czwartkowej uroczystości wręczone zostały również odznaczenia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które otrzymali - między innymi - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Odznakę Honorową "Za zasługi dla województwa śląskiego" otrzymał członek Gminnej rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach Kazimierz Polok. Odznakę wręczyła laureatowi Poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel.

W ramach Gminnego Dnia Seniora zgromadzeni w Dworku Eureka czechowiccy seniorzy mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat aktywności fizycznej osób w podeszłym wieku, który wygłosiła Izabela Zając-Gawlak, adiunkt w AWF Katowice, członek Śląskiej Rady ds. Seniorów. Przez cały czas dostępna była ekspozycja prac artystycznych, wykonywanych przez czechowickich seniorów. Obchody Gminnego Dnia Seniora zakończył występ Movimento Plus, działającego w ramach Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, pod kierunkiem Barbary Bielaczyc.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.