Wiadomości

  • 10 października 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 12309

[ZDJĘCIA] Spore opóźnienia na budowie w centrum miasta

Według pierwotnego harmonogramu lada dzień miała ukończyć się przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach. Niestety termin nie zostanie dotrzymany. Urząd Miejski tłumaczy, że opóźnienia wynikają z przyczyn niezależnych ani od wykonawcy ani od inwestora.

Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach - 06.10.2017 · fot. czecho.pl


Powodów konieczności wydłużenia prac jest kilka. W czasie robót odkryto niezinwentaryzowaną sieć uzbrojenia podziemnego - tj. kable energetyczne i telekomunikacyjne oraz inne uzbrojenie podziemne. Próby identyfikacji przewodów, prace związane z ich zabezpieczeniem oraz konieczność rezygnacji z mechanicznych metod prowadzenia prac ziemnych w rejonie ich ujawnienia, spowodowały wydłużenie prac o około trzy tygodnie.

Z uwagi na odkryte niewybuchy prace budowlane wstrzymane zostały na kolejnych dziesięć dni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i zaleceniem Straży Pożarnej, prace ziemne wokół znaleziska zostały wstrzymanie nie tylko do czasu wywiezienia niewybuchów, ale również do momentu rozminowania i sprawdzenia terenu przez wyspecjalizowaną firmę.

Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach - 06.10.2017
Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach - 06.10.2017 · fot. czecho.pl


Ponadto w czasie trwania inwestycji pojawiła się też konieczność wykonania dodatkowego drenażu całego terenu - ujawniły się bowiem wody gruntowe, których nie wykazały prowadzone wcześniej odwierty oraz przebudowy niezinwentaryzowanej na mapach i dodatkowo niedrożnej - jak się okazało po ściągnięciu gruntu - kanalizacji deszczowej, co wydłużyło prace o kolejne dwa tygodnie.

Ukończenie inwestycji w pierwotnie planowanym terminie okazało się być niemożliwe. Nowy termin zakończenia inwestycji to 30 listopada bieżącego roku i został on już zawarty w aneksie do umowy, podpisanym z wykonawcą.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.