Wiadomości

  • 11 października 2017
  • wyświetleń: 4169

[ZDJĘCIA] Zawody "Brązowy Liść" w Zabrzegu

W sobotę, 7 października w rajdzie udział wzięło 464 uczestników czyli 15 drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu bielskiego oraz z jednej szkoły z Bielska-Białej. Uczniowie wraz z nauczycielami i przewodnikami PTTK dotarli na metę 3 trasami: z Landek Skrzyżowania, z Zabrzega PKP oraz z Goczałkowic PKP. Każdy z uczestników rajdu otrzymał gorący posiłek i plakietkę rajdową.

"Brązowy Liść" w Zabrzegu - 07.10.2017 · fot. Dawid Czernek / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Rajdowicze uczestnicząc w konkursach mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, a także sprawność fizyczną. W rzucie lotką I miejsce zajął Kubiak Mateusz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach -Dziedzicach, II miejsce zajął Piotr Sokół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Błażejowi Matuszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach.

W rzucie ziemniakiem I miejsce zajął Rafał Seredyński ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, II miejsce Jakub Daniel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy, III miejsce Paulina Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porąbce. W strzelaniu do piłki hokejem do bramki bezkonkurencyjny okazał się Michał Danel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mazańcowicach, II miejsce Zajął Konrad Stusek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Jakubowi Pach z tej samej szkoły.

Nagrody uczestnikom wręczali zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gabor, sekretarz powiatu Halina Kopeć, kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior, radna Rady Powiatu Dorota Nikiel oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej Andrzej Kucia i Marek Czader.

Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły otrzymała Szkoła Podstawowa w Kobiernicach, a dla najliczniejszej drużyny - otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy. Satysfakcja i radość z tego zwycięstwa była ogromna.

Jesienna sceneria sprzyjała dobrej atmosferze, sympatycznej rywalizacji, zaprezentowaniu umiejętności lokalnych i sprawności fizycznej uczestników rajdu. Niewątpliwie powiatowe rajdy integrują najmłodszych miłośników turystyki, uwrażliwiają na piękno przyrody, zachęcają do odkrywania na nowo powiatowych szlaków turystycznych i urokliwych krajobrazów.

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.