Wiadomości

  • 11 października 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 10503

Inwestycje w czechowickiej kopalni. PG Silesia wyda ponad 100 mln zł

PG Silesia inwestuje ponad 100 milionów złotych w dostawę kompleksu ścianowego, kombajnu ścianowego oraz realizację następnego etapu modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017
Kopalnia PG Silesia · fot. czecho.pl


Umowa, przedmiotem której jest modernizacja Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, została podpisana z firmą Carbo-Eco Sp. z o. o. Obejmuje ona wykonanie prac projektowych oraz ich realizację do połowy roku 2018. Po tym czasie PG SILESIA będzie w stanie wzbogacać wydobyty węgiel w pełnym zakresie ziarnowym, a co za tym idzie znacząco zwiększy produkcję koncentratów miałowych.

Kolejną niezwykle ważną inwestycją jest zakup trzeciego kompleksu ścianowego. Zostanie on dostarczony do PG SILESIA przez firmę FAMUR w terminie do 15 kwietnia 2018 roku. Kombajn ścianowy z kolei wyprodukuje EICKHOFF POLONIA Ltd. Sp. z o.o. i dostarczy do marca 2018.

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017
Kopalnia PG Silesia · fot. czecho.pl


Od początku swojej działalności PG SILESIA stawia na inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt, by tym samym móc jak najbardziej wpływać na rozwój pracowników, efektywność ich pracy oraz bezpieczeństwo. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w zakupionym sprzęcie niejednokrotnie zastosowane są niespotykane dotąd w polskim górnictwie rozwiązania techniczne. Zaawansowane technologicznie maszyny, innowacje i odpowiednia wiedza pracowników są najlepszym gwarantem rozwoju firmy. To z kolei przekłada się na zwiększenie produkcji oraz efektywności.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że udało nam się podpisać umowy na dostawę kolejnego, tak nowoczesnego sprzętu. Chcemy, aby nasi górnicy mieli dostęp do najnowszych rozwiązań, by ich praca stała się jeszcze bardziej efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kompleksy ścianowe dostarczone nam w latach poprzednich doskonale sprawdziły się w niezwykle trudnych i zmiennych warunkach geologicznych, jakie panują w PG SILESIA. Jestem zatem przekonany, że i nowy sprzęt w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Chciałbym także podkreślić, że naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego też staramy się inwestować nie tylko w sprzęt na dole kopalni, ale również na powierzchni. Stąd decyzja o realizacji kolejnego już etapu modernizacji naszego zakładu przeróbczego. Dzięki tej inwestycji uda nam się w znacznej mierze poprawić ofertę handlową PG SILESIA i zwiększyć produkcję wysokoenergetycznych mieszanek węglowych - powiedział Michal Heřman, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu PG SILESIA.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj