Wiadomości

  • 14 października 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 12000

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 12 października, w Szkole Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego, odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czechowicach-Dziedzicach - 12.10.2017 · fot. um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczystość rozpoczęła się od wyjątkowo barwnej i ciekawej części artystycznej, przygotowanej przez uczniów placówki. W związku ze zmianami wynikającymi z przywracającej 8-letnią szkołę podstawową reformy oświaty, po wielu latach przerwy, ponownie można było zobaczyć 7-letnich pierwszoklasistów, występujących wspólnie z 15-letnimi gimnazjalistami.

Następnie pedagodzy z czechowickich szkół i przedszkoli odebrali coroczne nagrody burmistrza, akty mianowania oraz podziękowania za 25 lat pracy w oświacie. Nagrody i dyplomy wręczali nauczycielom: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. W uroczystości uczestniczyli również: Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec oraz Dyrektor czechowickiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek.

W Dniu Edukacji Narodowej nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń dla nauczycieli, składanych przez Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego oraz przedstawicieli organizacji związkowych, zrzeszających czechowickich pedagogów. Nauczycielom życzono satysfakcji i sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz siły i wytrwałości, potrzebnej zwłaszcza teraz, w dobie głębokiej reformy polskiego systemu oświaty.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.