czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 3258

53-latek okradł kobietę. Został zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Policjant z wydziału kryminalnego czechowickiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, przyczynił się do zatrzymania mężczyzny, który okradł mieszkankę naszego miasta. Śledczy dysponując zdjęciem z zabezpieczonego monitoringu, rozpoznał złodzieja i poszedł za nim do miejsca zamieszkania, gdzie wspólnie z kolegami z patrolu zatrzymał rabusia i odzyskał skradzione przez niego mienie.

Reklama

Do kradzieży doszło w niedzielę nad ranem na ul. Kolejowej. Kobieta tylko na moment odłożyła swoją torebkę. Jej nieuwagę wykorzystał sprawca, który wraz z torebką skradł dowód osobisty, kartę bankomatową, legitymację emeryta, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 50 zł. Za pomocą skradzionej karty usiłował zakupić alkohol w jednym z miejscowych sklepów.

Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Zdjęcie sprawcy przekazano czechowickim policjantom. Kilka godzin później, kryminalny w czasie wolnym od służby rozpoznał mężczyznę, którego wizerunek otrzymał od swoich kolegów. Poszedł za sprawcą do miejsca jego zamieszkania. Wezwał na miejsce patrol i zatrzymał rabusia. W jego domu odnalazł rzeczy, które sprawca skradł 64-latce.

Zatrzymanym okazał się 53-letni czechowiczanin. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi mu do 5 lat za kratami.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.