Wiadomości

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 1654

Rozpoczął się Tydzień Mediacji bielskiej komendzie

Za nami:

W poniedziałek rozpoczął się Tydzień Mediacji. Akcja związana jest z obchodzonym 19 października Międzynarodowym Dniem Mediacji. W akcję włączyli się bielscy policjanci, którzy zapraszają w dniach 16 - 20 października do skorzystania z pomocy.

- Mediacja to rozwiązywanie sporów, gdzie osoba trzecia pomaga stronom w komunikacji, określeniu intencji oraz nawiązaniu porozumienia. Cały proces jest poufny i nieformalny. Mediator ma pomóc w dojściu do wspólnie akceptowanego konsensu, nie narzuca stronom niczego z góry. Okazuje się, że nie wszystkie spory muszą się kończyć w sądzie, a mediacje mogą znacząco odciążać sądy - informują funkcjonariusze.

Przez cały najbliższy tydzień w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej dyżurować będą policjanci, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą porad oraz niezbędnych informacji o mediacji. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, w godz. 7.30 do 15.30.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.