czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2003
  • wyświetleń: 1507

Klub filmowy bez stypendium

Reklama

32 młodym mieszkańcom Czechowic-Dziedzic tutejsza Rada Miejska przyznała stypendia za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, nauki oraz kultury fizycznej. Przez najbliższe 6 miesięcy najzdolniejsi - zdaniem radnych - uczniowie z Czechowic będą otrzymywali miesięczne stypendia w wysokości od 100 do 300 złotych.

Aby dostać stypendium trzeba było legitymować się sukcesem, co najmniej, ogólnopolskim. Wniosek stypendialny złożył więc w imieniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Puls" Marcin Wągiel - laureat drugiej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych w Oświęcimiu. Marcinowi jednak stypendium nie przyznano. Co więcej, radni z komisji stypendialnej zasugerowali, że dyplom z oświęcimskiego festiwalu można było łatwo sfałszować. Radna Halina Łupak twierdzi ponadto, że z kopii dyplomu dostarczonej komisji stypendialnej nie wynika, że został on zdobyty podczas festiwalu międzynarodowego.

Na sesji czechowickiej Rady Miejskiej, na której zdecydowano o stypendiach, pojawił się sam Marcin Wągiel oraz szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Puls" Jerzy Gęga, obaj nie kryli swego rozczarowania przebiegiem obrad.
Młodzi filmowcy z czechowickiego klubu filmowego mogą, ponownie, starać się o przyznanie stypendium, dopiero za pół roku.

Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.