Wiadomości

  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 2749

Strażnicy zatrzymali na deptaku nietrzeźwego rowerzystę

Strażnicy miejscy, patrolując rejonu ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.

W poniedziałek po godzinie 23.00 na deptaku strażnicy dostrzegli rowerzystę bez wymaganego przepisami oświetlenia, a także niestosującego się do obowiązującego w tym miejscu zakaz wjazdu.

- Kierującego zatrzymano do kontroli. Podczas legitymowania od rowerzysty strażnicy wyczuli woń alkoholu - relacjonują funkcjonariusze.

Mężczyznę ujęto i przewieziono do komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach celem przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po zbadaniu okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu. Strażnicy swoje czynności zakończyli mandatem karnym w wysokości 100 złotych za jazdę bez wymaganego oświetlenia, a także pouczeniem za jazdę pod zakaz wjazdu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości rowerzysta ukarany został mandatem karnym w kwocie 500 złotych przez funkcjonariuszy policji. Wieczór spędził na izbie wytrzeźwień z uwagi na brak możliwości pozostawienia go osobie najbliższej.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.