Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2017
  • 28 października 2017
  • wyświetleń: 5492

Straż miejska z fotopułapką na podrzucających śmieci do lasu

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach ma nową broń w walce z nielegalnymi wysypiskami śmieci. To foto-pułapka, której zadaniem jest złapanie na gorącym uczynku osoby podrzucające śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym, w lesie lub przy drodze.

Pionkowa, wysypisko, śmieci
Straż miejska ma nowy bat na podrzucających śmieci w niedozwolonych miejscach. · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Urządzenia pracują przez całą dobę dzięki zastosowaniu podczerwonych diod LED, doświetlenie podczas zdjęć nocnych jest niewidoczne dla człowieka. Zapewnia to dużą dyskrecję pracy urządzenia. Mogą wykonać fotografie również w nocy, kiedy wykryją ruch - informuje SM.

Fotografia przesyłana jest automatycznie MMS-em lub e-mailem do strażników na zaprogramowany numer telefonu. Wówczas w trybie pilnym na miejsce wysyłany jest patrol.

Podobnym sprzętem dysponują też leśnicy, policja i straż rybacka. Foto-pułapki są już po pierwszych testach i zdają swoje zadanie. Zamontowane są w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci.

- Miejsc zamontowania nie będziemy zdradzać - dodają strażnicy.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.