Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2017
  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 17339

Anonimowa skarga na proboszcza z Zabrzega. Poszło o recykling

Anonimowa grupa mieszkańców Zabrzega wystosowała do Biskupa Bielsko-Żywieckiego skargę na proboszcza parafii. W liście, który został również wysłany do naszej redakcji, parafianie skarżą się na brak możliwości segregacji odpadów na cmentarzu parafialnym.

Cmentarz w Zabrzegu - 26.10.2017 · fot. czecho.pl


- Zmuszeni jesteśmy interweniować w potwornie bulwersującej mieszkańców Zabrzega sprawie. Od 10 lat na cmentarzu w Zabrzegu mieszkańcy segregowali odpady. Plastik i szkło było składowane w specjalnie w tym celu przygotowanych pojemnikach, a reszta była wrzucana do kontenera. Funkcjonowało to wspaniale. Tymczasem przed dniem 1 listopada, kiedy tych odpadów są olbrzymie ilości, Proboszcz zlikwidował segregację odpadów na zabrzeskim cmentarzu, cofając nas w rozwoju o 10 lat - czytamy w liście, w którym próżno doszukać się nadawcy.

W skardze skierowanej do Biskupa Romana Pindla "poruszeni mieszkańcy Zabrzega" dodają, że "jest to oburzające i bulwersujące, że w parafii, w której wierni składają bardzo wysokie ofiary, dzieją się takie rzeczy". Anonimowy nadawca podnosi także kwestię proekologicznej postawy kościoła.

Cmentarz w Zabrzegu - 26.10.2017
Cmentarz w Zabrzegu - 26.10.2017 · fot. czecho.pl


- Parafia i cmentarz nie są prywatnym folwarkiem Proboszcza, dbają o nie i finansują je parafianie. Nie zgadzamy się z wprowadzeniem tego wręcz patologicznego rozwiązania - dodaje autor/autorzy listu.

Poproszony o komentarz proboszcz nie krył zaskoczenia całą sytuacją. - Firma, która wywozi śmieci z parafialnego cmentarza, poinformowała nas, że nie będzie już możliwości segregacji odpadów. To nie jest mój wymysł. Ja to tylko ogłosiłem parafianom - mówił ksiądz Krzysztof Szopa.

Proboszcz parafii w Zabrzegu dodał, że nikt nie zgłaszał mu uwag w tej sprawie. - Odniosę się do tego tematu w ogłoszeniach parafialnych - zapowiedział proboszcz.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.