Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2017
  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 11620

Orkan Grzegorz: uszkodzona strażnica i dach szkoły podstawowej

W sobotę od godzin wieczornych nad województwem śląskim szalał orkan Grzegorz. Silny wiatr zerwał dach z budynku strażnicy OSP Dziedzice. Uszkodził także pokrycie dachu na budynku szkoły podstawowej w Bestwince.

W wyniku gwałtownych wichur, które przeszły w weekend przez Podbeskidzie, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odnotowali ponad 100 interwencji. Silny wiatr wyrywał drzewa, przewracał rusztowania, zrywał dachy i uszkadzał samochody. W niedzielę do wieczora straż pożarna interweniowała 112 razy.

Ze strażnicy OSP Dziedzice, mieszczącej się przy ulicy Strażackiej w Czechowicach-Dziedzicach, zerwało dach. Cała papa znajdująca się na dachu została oderwana od desek. Działania zastępu polegały na ściągnięciu części papy na powierzchni 12m2, a pozostałe ok. 230m2 ponownie utwierdzono do desek.

W Bestwince przy ulicy Dworkowej został uszkodzony dach na powierzchni około 50m2 na budynku szkoły podstawowej. Działania strażaków polegały na przywiązaniu liną blachy do konstrukcji dachu.

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.