czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 4996

Etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W tym roku już po raz szósty ma miejsce Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

Reklama

Etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 27.10.2017 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W przedsięwzięciu tym biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej.

Tegoroczną edycję poświęcono tematowi "Poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem problematyki zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym", w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w zakresie Celu operacyjnego 3: "Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa".

Tak jak w poprzednich edycjach Olimpiady, jej znakiem rozpoznawczym jest plakat autorstwa jednego z uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej.

Do tegorocznej edycji Olimpiady na etapie szkolnym (który miał miejsce w dniu 18 października ) przystąpiło 60 uczestników z czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bielskiego.

W dniu 27 października w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbył się etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, do którego przystąpiło 12 laureatów etapu szkolnego ze szkół z terenu powiatu bielskiego.

Uczestnicy zmierzyli się z testem podstawowym składającym się z 25 pytań. Testy zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową w składzie: Agnieszka Foltyn - Naczelna Pielęgniarka Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej - placówki ochrony zdrowia, która wspiera merytorycznie organizację niniejszego przedsięwzięcia, jednocześnie reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, Konsultant Wojewódzki z/z pielęgniarstwa psychiatrycznego; Helena Byrdy-Przybyła - przewodnicza Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej i Rafał Pietrzyk - psycholog, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Laureatkami etapu powiatowego z terenu powiatu bielskiego zostały uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach (z Koordynatorem Szkolnym - Joanną Murawską):
1. Karolina Pisarek - uczennica klasy 3 Lg;
2. Julia Mączewska - uczennica klasy 1 Ti;
3. Dorota Pietrzykowska - uczennica klasy 2 Tz;

W imieniu Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej nagrody dla laureatów etapu powiatowego oraz upominki dla pozostałych uczestników wręczyła Katarzyna Adamiec - Członek Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu powiatowego i trzymamy kciuki za laureatki, które w dniu 17 listopada w Żywcu, zmierzą się z laureatami z pozostałych powiatów na etapie regionalnym Olimpiady.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.