czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 5597

Listopadowe zamyślenia ze Szkołą Podstawową nr 3 w Ligocie

By polskie klimaty refleksyjnego listopada nie umknęły nam w zazniczowanych hipermarketach i zapatrzeniu w inne kultury, uczniowie SP nr 3 w Ligocie na Burzeju pod opieką p. Grażyny Kluz przygotowali projekt humanistyczny "listopadowe zamyślenia".

Reklama

Listopadowe zamyślenia ze Szkołą Podstawową nr 3 w Ligocie - 10.2017 · fot. SP nr 3 w Ligocie na Burzeju


Centralnym punktem prezentacji było Tuwimowskie "Zobacz ile jesieni" w towarzystwie jej darów i zatrzymań- dobrej książki, herbatki pod pledem. W sekcji "A w górach już jesień królestwo niczyje" zachwycaliśmy się kolorami tej pory roku. W kolejnej- "Świeci na naszą miarę" zaprezentowaliśmy świętych niecukierkowych- tych z wiersza Ks.Jana Twardowskiego " Trochę plotek o świętych".

Uczniowie wybrali Andrzeja Bobolę, Chiarę Corbelli Petrillo, Kamilę Skolimowską, Patryka, Jana Pawła, Matkę Teresę, Annę Dymną, Nicka Vujcica, swoją babcię, tatę - tych obok nas. W rezultacie powstała rzecz wzruszająca do głębi, dająca nadzieję, że w wędrówkach po cmentarzach myśleć będziemy o rzeczach naprawdę ważnych w otoczeniu rodzimych brzóz - płaczek, towarzyszek naszej tułaczki.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.