czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2017
  • wyświetleń: 5492

46-latek sprzedawał w sklepie "lewe" papierosy bez akcyzy

Prawie 2600 papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 1800 zł zabezpieczyli policjanci z bielskiego pododdziału prewencji wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno - Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach w jednym z czechowickich sklepów. 46-letni właściciel "lewego" towaru odpowie za wykroczenie skarbowe, za które grozi mu wysoka kara grzywny.

Reklama

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej prowadzili czynności związane z realizacją nakazu doprowadzenia 46-latka, wydanego przez prokuraturę. Mundurowi zastali mężczyznę w prowadzonym przez niego sklepie w Czechowicach-Dziedzicach.

W czasie kontroli ich uwadze nie umknęły paczki papierosów, które nie były zaopatrzone w polskie znaki akcyzy. W sklepie tym policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno - Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach zabezpieczyli 129 paczek papierosów różnych marek bez wymaganych znaków akcyzowych. 46-letni właściciel "lewego" towaru odpowie za wykroczenie skarbowe, za które grozi mu wysoka kara grzywny.

Przypominamy, że polskie przepisy zabraniają nabywania, przechowywania, przewożenia, przesyłania lub przenoszenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.