Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 8036

Znamy sprawców podrzucania śmieci. To... przedsiębiorcy

Straż miejska wykryła sprawców, którzy nielegalnie wyrzucali śmieci w lesie oraz wrzucali do kontenera przy cmentarzu w Zabrzegu. Okazali się nimi... przedsiębiorcy.

Pionkowa, wysypisko, śmieci
Wysypisko śmieci przy ul. Pionkowej · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jedno z dzikich wysypisk co jakiś czas powstawało przy ulicy Pionkowej. Strażnicy miejscy rozpoczęli dochodzenie, by ustalić sprawcę. Ostatecznie dotarli do jednej z firm zajmujących się sprzątaniem nieruchomości i innymi w tym zakresie sprawami. Jak informuje SM, na sprawcę nałożono wysoki mandat karny, a firma zobowiązała się do uprzątnięcia całego terenu.

Do podrzucania śmieci dochodziło również przy cmentarzu w Zabrzegu. - Sprawca miał co jakiś czas przyjeżdżać samochodem, gasić światła w pojeździe i wyrzucać do kontenera odpady - opisuje proceder straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

W jego zatrzymaniu pomogła między innymi foto-pułapka. 6 listopada w godzinach wieczornych udało się schwytać na gorącym uczynku osoby wyrzucające śmieci. Sprawcy początkowo twierdzili, że wyrzucali odpady z cmentarza, lecz gdy strażnicy zajrzeli do worków, były w nich inne odpady komunalne. Ustalili również, że śmieci należą do właścicieli prowadzących działalność gospodarczą. - Strażnicy skontrolowali firmę i doszukali się kilku nieprawidłowości, za które nałożono mandat karny - podsumowali akcję mundurowi.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.