Wiadomości

  • 15 listopada 2017
  • 26 listopada 2017
  • wyświetleń: 4278

Widowisko w Miejskim Domu Kultury "Polska dziś woła nas"

Za nami:

W niedzielę, 26 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zostanie wystawiony spektakl pt. "Polska dziś woła nas".

Widowisko zostało przygotowane przez amatorski Teatr JaNowy, działający przy parafii pw. św. Macieja w Andrychowie. Autorzy piszą o swojej sztuce: "To widowisko o młodych ludziach, którzy autentycznie żyli wartościami "Bóg, honor, Ojczyzna" i którzy w imię tych wartości podjęli walkę z ideologią zła ubraną w fałszywe hasła o "wolności", "dobrobycie", o "służbie narodowi". Kanwą przedstawienia jest historia Zgrupowania Partyzanckiego NSZ "Bartka", które działało na ziemi cieszyńskiej i żywieckiej w latach czterdziestych ubiegłego wieku.

Wśród widzów widowiska znajdą się przedstawiciele rodzin bohaterów tej historii, a szczególną okolicznością tego wydarzenia jest 70. rocznica śmierci kpt. Henryka Flame "Bartka", który został zamordowany 1 grudnia 1947 r. w Zabrzegu.

Bezpłatne wejściówki wydaje sekretariat MDK.

Wyklęty

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj