Wiadomości

  • 16 listopada 2017
  • 17 listopada 2017
  • wyświetleń: 9507

Odpowie za usiłowanie zabójstwa ojca. 22-latkowi grozi dożywocie

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali młodego mężczyznę, który w czasie domowej awantury ugodził nożem swojego ojca. 46-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Za przestępstwo to sprawca może spędzić w więzieniu resztę życia.

Do zdarzenia doszło w jednym z prywatnych domów w powiecie bielskim. Ojciec wspólnie z synem spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni. W czasie awantury 22-latek zaatakował swojego ojca nożem i kilkukrotnie ugodził go w szyję. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło rannego mężczyznę do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty i został doprowadzony do sądu. Zgodnie z decyzją pszczyńskiego sądu, zatrzymany spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Za przestępstwo to grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.