Wiadomości

  • 17 listopada 2017
  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 3128

"Mistrzowie w pasach" - kampania społeczna Lotosu w MDK-u

Za nami:

21 listopada o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie najmłodszych uczniów szkół podstawowych (klasy 0-3) w Czechowicach-Dziedzicach z ekspertami ogólnopolskiej kampanii społecznej "Lotos - Mistrzowie w pasach".

lotos mistrzowie w pasach
"Mistrzowie w pasach" - kampania społeczna Lotosu


Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w niezwykłej Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w formie koncertu Centrum Uśmiechu.

W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie wspaniałych gości z Policji, Urzędu Miasta, przedstawicieli Grupy LOTOS wprowadzi najmłodszych Pan Światełko. Będzie o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, o jeździe na rowerze, a na wesoło instruktaż eksperta kampanii, Łukasza Jendryska, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie.

Edukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który "Mistrzowie w pasach" wykorzystują w swoich działaniach zarówno z udziałem dorosłych, jak przede wszystkim z udziałem dzieci. Eksperci kampanii "Lotos - Mistrzowie w pasach" podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

lotos mistrzowie w pasach


Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są oczywiście nauczyciele i rodzice, a także wspierający kampanię przedstawiciele urzędów czy instytucji (lokalnych) oraz media.

Celem prowadzonej od czterech lat kampanii "Lotos - Mistrzowie w pasach" jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

ab, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.