czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 6054

Nielegalni przewoźnicy wpadli w ręce Inspekcji Transportu Drogowego

W piątek, 17 listopada inspektorzy z czechowickiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali przewoźników, którzy przewozili pasażerów bez licencji transportowej. Teraz będą musieli zapłacić mandaty w wysokości 8000 złotych.

Reklama

W ręce inspektorów z terenu Czechowic-Dziedzic wpadło kilku kierowców, którzy wykonywali usługę przewozu osób. W wyniku kontroli stwierdzono niezgodności wobec Ustawy o Transporcie Drogowym m.in. brak licencji na wykonywanie transportu drogowego osób. Wobec kierowców wszczęto postępowanie administracyjne. W jego wyniku nielegalni przewoźnicy będą musieli zapłacić mandaty w wysokości 8 tysięcy złotych.

Warto dodać, że w minionych tygodniach policja również ujęła kilku nielegalnych przewoźników. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec kontrolowanych sformułowano odpowiednie zarzuty.

Służby zapowiadają, że podobne akcje będą sukcesywnie powtarzane. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom, którzy niejednokrotnie nie są świadomi ryzyka związanego z przejazdem nielegalnymi przewozami.

Loading...


Przypominamy, że w marcu tego roku taksówkarze uformowali Grupę Antyprzewozową (w internecie pojawiają się także jako GAP Pszczyna). Na temat grupy i jej działalności pisaliśmy w artykule: "Pszczyńscy taksówkarze rzucili rękawice nielegalnym przewoźnikom".

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.