Wiadomości

  • 23 listopada 2017
  • 24 listopada 2017
  • wyświetleń: 18037

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ruszyła wielka inwestycja. Powstanie "Beskid Park"

Symbolicznym wbiciem łopaty w środę 22 listopada deweloper 7R rozpoczął realizację "Beskid Parku" w Czechowicach-Dziedzicach, w skład którego wejdą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni około 30 tys. mkw.Projekt "Beskidy Park" będzie kolejną inwestycją w portfolio dewelopera 7R, obok takich realizacji jak park logistyczny Gdańsk Kowale, park logistyczny Kraków Kokotów Brzegi, czy centrum logistyczno-biurowe Sosnowiec Milowice.

W ramach projektu powstaną dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych oraz droga dojazdowa. Budowa rozpoczęła się już kilka tygodni temu, a całe centrum logistyczne ma być gotowe w połowie 2018 roku.

Symboliczna łopata wbita. Rusza budowa "Beskid Parku" - 22.11.2017 · fot. czecho.pl


- Stwierdziliśmy, że Podbeskidzie to bardzo dobry region do zainwestowania. Jest tu bardzo dobra infrastruktura drogowa, która jeszcze bardziej się rozwija. Inwestujemy dlatego, że jest przychylne nastawienie samorządu oraz tereny do inwestycji. Dzisiaj w tym bumie inwestycyjnym liczy się szybkie inwestowanie. Jesteśmy tutaj, ponieważ tutaj są też nasi klienci. To jest bardzo szeroko rozwinięty region gospodarczy - mówił Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R Logisctic.

Zadowolenia nową inwestycją na terenie Czechowic-Dziedzic nie ukrywa gospodarz gminy. - Bardzo cieszymy się z tej inwestycji. Naszą troską jest pozyskanie jak najwięcej nowych inwestycji i miejsc pracy przyjaznych środowisku. Dotychczas przejeżdżając przez Czechowice-Dziedzice drogą krajowa nr 1 widać wolne obszary użytkowane rolniczo. Teraz się to zmieni - komentował burmistrz Marian Błachut.

Symboliczna łopata wbita. Rusza budowa "Beskid Parku" - 22.11.2017
Symboliczna łopata wbita. Rusza budowa "Beskid Parku" - 22.11.2017 · fot. czecho.pl


- Obiekty "Beskid Parku" będą charakteryzować się stylistyką zgodną z wypracowanym standardem 7R. Pragniemy udowodnić, że obiekty logistyczne mogą mieć również ciekawą formę architektoniczną. To doskonale zaplanowane i zaprojektowane miejsce sprzyjać komfortowemu rozwojowi przyszłych najemców z rejonu Podbeskidzia - dodał Waldemar Paszko. dyrektor ds. inwestycji w spółce 7R.

Według wstępnych szacunków na terenie "Beskid Parku" pracę może znaleźć około 50 osób.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.