Wiadomości

  • 26 listopada 2017
  • 3 grudnia 2017
  • wyświetleń: 15280

[ANKIETA] Czechowiczanie podzieleni ws. zakazu handlu w niedzielę

314 osób oddało głos w przeprowadzonej na naszym portalu ankiecie, w której zbieraliśmy opinie ws. wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Zdania naszych czytelników są podzielone.

Stara Kablownia
Jesteś za całkowitym zakazem handlu w niedzielę? · fot. ab


Klika dni temu w Sejmie przyjęto ustawie zakazującą handlu w niedzielę. Za ustawą głosowało 254 posów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu, a później do prezydenta.

Nowe przepisy zakładają, że od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą tylko dwie niedziele handlowe. W 2019 roku handel będzie odbywał się tylko w jedną niedzielę. Od 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę.

26 listopada na naszym portalu opublikowaliśmy ankietę. Na pytanie "co sądzisz o zakazie handlu w niedzielę?" odpowiedziało 314 osób.

152 ankietowanych jest przeciw zapowiadanym przez rząd zmianom. 145 osób opowiedziało się za ustawą zakazującą handlu w niedzielę. 13 osób jest zdania, że zakaz handlu w niedzielę powinien dotyczyć tylko sklepów wielkopowierzchniowych. Najmniej, bo tylko czworo ankietowanych, uważa, że zakaz handlu powinien być wprowadzony w co drugą niedzielę.

Projekt ustaw zakazującej handlu w niedzielę to inicjatywa obywatelska komitetu, w skład którego wchodzi m.in. NSZZ Solidarność.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.