Wiadomości

  • 4 grudnia 2017
  • 26 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3312

Zimowe plany MRKS-u: poznaliśmy listę sparingpartnerów

Choć piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice są jeszcze w fazie lekkiego roztrenowania, obejmującego jedne zajęcia w tygodniu, to znane są już szczegóły przebiegu zimowego okresu przygotowawczego naszej drużyny do rundy wiosennej w Ap-Sport Bielskiej Lidze Okręgowej. Podopieczni Marcina Biskupa już od 8 stycznia przyszłego roku formę szlifować będą tradycyjnie na własnych obiektach, a także na górskich szlakach i w siłowni fitness-parku. Nieodzownym elementem będą rzecz jasna spotkania kontrolne, których kierownictwo klubu i sztab szkoleniowy zaplanowali łącznie siedem.

Po udanej rundzie jesiennej, w której czechowiczanie usadowili się w fotelu lidera tabeli dzięki bilansie czternastu zwycięstw i ledwie jednej porażce, wielkimi krokami zbliża się ważny okres długiej przerwy zimowej w rozgrywkach. Jak co roku, w przypadku zespołu MRKS-u będzie on miał bardzo urozmaicony przebieg, a premierowe zajęcia w 2018 roku zaplanowane zostały już na 8 stycznia. W początkowej fazie przygotowań sztab szkoleniowy skupi się przede wszystkim nad przygotowaniem fizycznym zawodników, czemu służyć będą m.in. poniedziałkowe treningi w siłowni fitness-parku, oraz sobotnie "wypady" w beskidzkie góry. Z kolei na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR ekipa Marcina Biskupa spotykać się będzie we wtorki i czwartki. Intensywny miesiąc styczeń zwieńczy natomiast pierwszy test-mecz, w którym 31.01 drużyna MRKS-u sprawdzi się na tle reprezentanta IV ligi śląskiej, gr.II - Drzewiarza Jasienica. W lutym do tygodniowej "rozpiski" - zamiast zajęć w siłowni, dokoptowana zostanie jeszcze trzecia jednostka na boisku, wzrośnie również natężenie gier kontrolnych. Wedle nieoficjalnych jeszcze informacji, runda wiosenna ma zostać zainaugurowana w weekend 17/18 marca, a czechowiczan czeka wówczas "domowa" konfrontacja z WSS Wisła.

Plan przygotowań MRKS Czechowice-Dziedzice do rundy wiosennej rozgrywek Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2017/18:
8.01 (poniedziałek) - pierwszy trening
31.01 (środa) - sparing z Drzewiarzem Jasienica /IV liga śląska, gr.II/
3.02 (sobota) - sparing z Iskrą Pszczyna /Liga Okręgowa - gr. Katowice I/
13.02 (wtorek) - sparing z LKS Jawiszowice /Liga Okręgowa - gr. Wadowice/
17.02 (sobota) - sparing z Spójnią Landek /IV liga śląska, gr.II/
24.02 (sobota) - sparing z LKS Goczałkowice-Zdrój /IV liga śląska, gr.II/
3.03 (sobota) - sparing z Podbeskidziem II Bielsko-Biała /IV liga śląska, gr.II/
10.03 (sobota) - sparing z Zaporą Wapienica /A-klasa - gr. Bielsko-Biała/
17.03 (sobota) - I mecz rundy wiosennej z WSS Wisła

* Oprócz ostatniego sparingu z Zaporą, który wstępnie zaplanowany został już na naturalnej nawierzchni w Wapienicy, pozostałe test-mecze MRKS rozegra na sztucznym boisku MOSiR-u.

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.