Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • 19 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2114

Wtorki z JPK_VAT - szkolenia dla podatników w urzędzie skarbowym

Za nami:

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Przyjdź a dowiesz się więcej. W grudniowe wtorki (5, 12 oraz 19) o godzinie 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców - to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT. W powiecie pszczyńskim dotyczy to przeszło 3000 przedsiębiorców.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku za listopad i grudzień 2017, będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).

Osoby zainteresowane więcej informacji znajdą na na http://www.jpk.mf.gov.pl

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj