czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • wyświetleń: 7092

[ZDJĘCIA] Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu TIK w Irlandii

W dniach 13-18 listopada grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyła w kursie "Visits to Schools and Institutions in Ireland", zorganizowanym przez Your International Training w Mallow, Irlandia.

Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu TIK w Irlandii - 13-18.11.2017 · fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


Był to kolejny etap przygotowywania się nauczycieli do wdrożenia nowoczesnych technologii informacyjnych w swojej szkole, w ramach projektu "Więcej TIK, bardziej w Europie - przyszłość nauczycieli w nowoczesnej polskiej szkole", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Celem kursu było zapoznanie uczestników z nowoczesnymi narzędziami TIK stosowanymi w szkolnictwie zawodowym w Irlandii. Wartością dodaną kursu było zapoznanie się przez nauczycieli z zapleczem warsztatowym w nauczaniu zawodowym prowadzonym w tym kraju oraz z irlandzkim systemem edukacyjnym.
Uczestnicy kursu odwiedzili także University College Cork, gdzie poznali historię i współczesność irlandzkiego szkolnictwa wyższego. Pobyt w Irlandii przyczynił się także do poszerzenia znajomości języka angielskiego przez kursantów. Zdobytą wiedzą nauczyciele podzielą się z kolegami w czasie konferencji i spotkań indywidualnych, a nowe umiejętności pozwolą poszerzyć warsztat pracy nauczyciela i spowodują, że lekcje będą atrakcyjniejsze dla uczniów.

M. Binda, J. Uchyła

Więcej na temat projektu: jarcze1999.wixsite.com/wiecej-tik

Projekt jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu TIK w Irlandii - 13-18.11.2017
Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu TIK w Irlandii - 13-18.11.2017 · fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.