Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3098

Św. Katarzyna dba o bezpieczeństwo dzieci

Rozpoczynają się roraty 2017. Jest to nie tylko czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, ale również okres, w którym wierni, a przede wszystkim dzieci uczęszczają codziennie na msze roratnie. Msze te odbywają się, w zależności od parafii, wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, a więc w czasie gdy w okresie zimowym jest ciemno.

Św. Katarzyna dba o bezpieczeństwo dzieci
fot. Piotr Kuboszek


Dla bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w roratach w parafii Św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach proboszcz parafii, Piotr Pietrasina, zorganizował akcję: każde dziecko z odblaskiem. W tym celu zostało zamówionych 200 opasek odblaskowych, które zostały rozdane dzieciom w pierwszym dniu rorat. Opaska jest koloru żółtego z czarnym napisem Parafia Św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach oraz adresem strony internetowej parafii: http://www.swkatarzyna.org

Św. Katarzyna dba o bezpieczeństwo dzieci
fot. Piotr Kuboszek


Akcja ta nabiera jeszcze silniejszego wydźwięku po tragedii, która się wydarzyła 20.11.2017 roku w Mikołowie, w której na przejściu dla pieszych zginęły 13 i 14-latka a 20 latek walczy o życie w szpitalu. W okresie zimowym ubieramy się głównie w ciemne kolory, co czyni nas praktycznie niewidocznymi dla kierowcy i jakikolwiek manewr omijania odbywa się zazwyczaj "w ostatniej chwili". Ponadto należy dodać, że posiadanie elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym jest obowiązkowe, a za brak odblasków grozi mandat w wysokości 100 PLN.

Piotr Kuboszek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.