Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3085

Czechowiczanie laureatami konkursu ortograficznego O historii po polsku

Czworo uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza - Katarzyna Rozmus, Aleksandra Mędroń, Radosław Pławecki i Mateusz Juszczak - zostało laureatami konkursu "O historii po polsku" objętego Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i punktowanego podczas rekrutacji do szkół średnich.

Czechowiczanie laureatami wojewódzkiego konkursu ortograficznego „O historii po polsku”
Czechowiczanie laureatami wojewódzkiego konkursu ortograficznego "O historii po polsku" · fot. Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach


Jego organizatorami było Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja "Zawsze Warto". Dyktanda przeprowadzane podczas kolejnych etapów sprawdzały umiejętność poprawnej pisowni, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989). Finał konkursu miał miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie, a galę laureatów zorganizowano w Narodowym Banku Polskim w Katowicach, który był partnerem tego przedsięwzięcia. Zwycięzcy otrzymali wyróżnienia i gratulacje od kuratora oświaty pani mgr Urszuli Bauer oraz pamiątkowe upominki. Udział w konkursie zmobilizował nie tylko do poznania tajników ortografii i interpunkcji, ale też zawiłości historii naszej ojczyzny.

Nauczyciele j. polskiego: p. W. Czech i p. M. Brosz

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.