czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6851

Nowe rozwiązanie komunikacyjne przy Przedszkolu Publicznym nr 8

Przedszkole Publiczne nr 8 znajduje się w bardzo trudnej lokalizacji jeżeli chodzi o funkcjonalność komunikacyjną. Rodzice przywożący dzieci do przedszkola najczęściej parkowali wzdłuż ulicy Konopnickiej, co powodowało blokadę przejazdu dla innych użytkowników. Dotychczasowe rozwiązanie było również niebezpieczne dla rodziców i dzieci. Teraz to się zmieni.

Nowa droga przy Przedszkolu Publicznym nr 8 - 12.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- W ostatnim czasie zmieniliśmy całe rozwiązanie komunikacji wokół przedszkola. Otworzyliśmy przejazd do ulicy Sobieskiego. Rodzice mogą teraz wjechać od ulicy Konopnickiej na teren przedszkola, wysadzić dziecko i - objeżdżając budynek placówki - wyjechać ba ulicę Sobieskiego. Zachowany został jeden kierunek ruchu i nie będzie już konieczności zawracania, czy - tym bardziej - wycofywania na ulicę Konopnickiej - wyjaśnia Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Takie rozwiązanie wymagało wytyczenia i wybudowania od podstaw nowej drogi wewnętrznej na terenie PP nr 8. Nowy wyjazd został poprowadzony wzdłuż ogrodzenia ze Szkołą Podstawową nr 8, aż do ulicy Sobieskiego. Powstała droga z krawężnikami po obu stronach, utwardzona kamieniem, o powierzchni 236 metrów kwadratowych. W przyszłości nowy wyjazd zostanie wybrukowany. Od ulicy Sobieskiego zostanie też z zainstalowana brama.

Dokonano również rozbiórki tarasów ogrodowych, zostały zaizolowane ściany, ułożono wzdłuż przedszkola chodniki z kostki brukowej o powierzchni 198 metrów kwadratowych. Wykonano też jedno wyjście ogrodowe z sali przedszkolnej. Powstało również nowe dojście do przedszkola. Rozebrane zostały schody ppoż., które ze względu na stan techniczny, zagrażały bezpieczeństwu.

Wiosną cały teren wzdłuż nowej drogi i chodników zostanie zniwelowany i uporządkowany, zasiana zostanie trawa - dodaje Mirosław Olek, który jeszcze raz podkreśla, że komunikacja wewnątrz przedszkola będzie niebawem jednokierunkowa, z wjazdem od ulicy Konopnickiej i wyjazdem na ulicę Sobieskiego.zkolu Publicznym nr 8

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.