Wiadomości

  • 8 grudnia 2017
  • 11 grudnia 2017
  • wyświetleń: 28716

[ZDJĘCIA] Kończy się modernizacja dworca autobusowego

W poniedziałek 18 grudnia autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej znów wjadą na płytę dworca autobusowego. W ostatnich miesiącach plac przeszedł gruntowną przebudowę.

Dworzec autobusowy w Czechowicach-Dziedziach - 08.12.2017 · fot. czecho.pl


Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła się w sierpniu. Inwestycja miała być gotowa w połowie października, jednak ze względu na kilka czynników, o których pisaliśmy w artykule "[ZDJĘCIA] Spore opóźnienia na budowie w centrum miasta", przesunięto termin zakończenia robót.

W ramach inwestycji przebudowano istniejący plac manewrowy dla autobusów - wykonano całkowicie nowy układ komunikacyjny wraz z nowymi wjazdami i zjazdami z dróg publicznych. Powstał też niewielki skwer dla pieszych na rogu ulic Niepodległości i Towarowej.

Dworzec autobusowy w Czechowicach-Dziedziach - 08.12.2017
W piątek 8 grudnia przeprowadzono testy z udziałem autobusu PKM-u · fot. czecho.pl


Prace mają zakończyć się lada dzień. Aktualnie montowane są stare wiaty przystankowe. Okazało się bowiem, że w dwóch ogłoszonych przez gminę przetargach na dostawę i montaż nowych wiat, nie wystartowała się żadna firma. W przyszłości ma zostać ogłoszony kolejny przetarg.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez portal czecho.pl, dworzec autobusowy zostanie otwarty w poniedziałek 18 grudnia. Oficjalne otwarcie inwestycji ma nastąpić dwa dni później.

Plac autobusowy powstał przy wydatnym wsparciu środków spoza budżetu gminy, które Czechowicom-Dziedzicom udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dzięki skutecznej aplikacji o środki zewnętrzne, gmina zaoszczędziła przeszło 1,4 mln złotych, czyli 85 procent wydatków kwalifikowanych

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.