czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4457

Po wichurze: 45 gospodarstw bez prądu, uszkodzona trakcja

Kilkadziesiąt gospodarstw na terenie gminy Czechowice-Dziedzice zostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej po ostatnich wichurach. Silne podmuchy dały się również we znaki kolejarzom i pasażerom.

W poniedziałek wieczorem oraz w nocy z poniedziałek na wtorek ponownie nad południową częścią województwa śląskiego szalał silny wiatr. Wichury najbardziej dały się we znaki mieszkańcom powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego.

Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, tylko w naszej gminie pozbawionych energii elektrycznej zostało 45 gospodarstw. Wszystkie usterki zostaną usunięte najprawdopodobniej dziś do godziny 20.00.

Dodatkowo w poniedziałek wieczorem na szlaku Zabrzeg - Bronów uszkodzona została sieć trakcyjna. Jak informuje WCZK, dwa pociągi oczekiwały na miejscu na usunięcie uszkodzenia. Po 22.00 przywrócono ruch na jednym torze, a nocą uszkodzenie zostało usunięte.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.