Wiadomości

  • 16 grudnia 2017
  • 18 grudnia 2017
  • wyświetleń: 5582

Urzędnicy mają pomysł na poprawę jakości powietrza w gminie

Za nami:

Opracowanie "Programu poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" umożliwi pozyskanie dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic środków unijnych na dofinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznych, instalacji solarnych, instalacji pomp ciepła i kotłów na pelet.

- Realizacja takiego projektu przyczyni się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji, poprawy efektywności energetycznej oraz zwiększenia ilości energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych - zapewniają urzędnicy.

W projekcie Programu ujęte zostały warunki i zasady ubiegania się mieszkańców o dofinansowanie oraz warunki rozliczania przekazywanej mieszkańcom dotacji, w tym w szczególności kwestie ich udziału finansowego. Każdy mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega, który chciałby wyrazić swoją opinię, może wnosić uwagi do projektu Programu do 29 grudnia. Do zgłaszania uwag należy posłużyć się formularzem, który - podobnie jak projekt Programu - można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej:


Konsultacje Programu obejmują również spotkania z mieszkańcami. Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbędzie się we wtorek, 19 grudnia o godzinie 16.30 w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Niepodległości 42 w Czechowicach-Dziedzicach.

- Zachęcamy mieszkańców do udziału w spotkaniu celem wypowiedzenia się na temat warunków uzyskania wsparcia finansowego na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, solarnych, pomp ciepła i kotłów na pelet - zapraszają urzędnicy.

Po przeprowadzeniu konsultacji projekt Programu przedłożony zostanie Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która podejmie decyzję o jego przyjęciu.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj