Wiadomości

  • 19 grudnia 2017
  • wyświetleń: 5927

Zamaskowany nastolatek napadł na mieszkańców i groził im bronią

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój. Napastnik wtargnął do jednego z prywatnych domów pod pretekstem odzyskania długu. Sterroryzował mieszkańców przedmiotem przypominającym broń i okradł. Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymany spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

Zamaskowany chustą napastnik wtargnął wieczorem do jednego z prywatnych domów w powiecie bielskim. Groził mieszkańcom przedmiotem przypominającym broń. Zażądał zwrotu gotówki, którą rzekomo pożyczył jednemu z ich krewnych. Skradł z mieszkania tysiąc złotych, po czym uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci poszukiwali napastnika. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 19-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Już następnego dnia zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.