Wiadomości

  • 27 grudnia 2017
  • wyświetleń: 13815

[ZDJĘCIA] 350 osób na wigilii dla samotnych i potrzebujących

Około 350 mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice - osób samotnych, starszych, chorych, czy też potrzebujących wsparcia z innych powodów, spotkało się na Wigilii, zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" oraz Dworek Eureka. Jak zawsze nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.

Wigilia dla ubogich i samotnych w Czechowicach-Dziedzicach - 22.12.2017 · fot. Nowa Inicjatywa


Wigilia, która obyła się w piątek 22 grudnia, była już trzecim takim spotkaniem, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa". Pomysłodawcą spotkań wigilijnych, będących dla wielu naszych mieszkańców jedyną okazją aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia wspólnie i radośnie, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem, jest prezes stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Dzięki wsparciu Tomasza Kopcia, właściciela Dworku Eureka oraz sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze, już trzeci rok z rzędu udało się zorganizować spotkanie wigilijne dla około 350 osób potrzebujących takiego wsparcia. Tradycyjne wigilijne potrawy zjedli oni wspólnie z członkami oraz sympatykami stowarzyszenia, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.

Wigilia dla ubogich i samotnych w Czechowicach-Dziedzicach - 22.12.2017
Wigilia dla ubogich i samotnych w Czechowicach-Dziedzicach - 22.12.2017 · fot. Nowa Inicjatywa


Na wigilii nie zabrakło oprawy artystycznej. Kolędy oraz znane świąteczne piosenki, wykonali wspólnie Burmistrz Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Jacek Stachursky, którego obecność uświetniła trzecią Wigilię organizowaną przez stowarzyszenie.

Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że spotkanie wigilijne, przygotowywane dla potrzebujących przez "Nową Inicjatywę", na stałe wpisało się w kalendarz imprez charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie. Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom - firmom, które przekazały potrzebne produkty żywnościowe.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj